SPOLEČNÉ CHVÍLE

NÁBOR 2019

MISTRYNĚ ČR pro rok 2016, 2018, MISTRYNĚ EVROPY 2017, 2018 a  II. VÍCEMISTRYNĚ EVROPY 2017, 2018
srdečně zvou všechny šikovné slečny a holčičky
na tradiční 

NÁBOR 
do taneční a mažoretkové skupiny ADELLINE
při ZŠ Partyzánská, ve spol. s DDM Libertin
Česká Lípa 

V LETOŠNÍM ROCE OTEVÍRÁME TYTO SKUPINY:


 • BABIES Adelline - ročníky: 2011, 2012 a mladší (závodní tým, tréninky 2x týdně)
 • KADETINKY Adellinky - ročníky: 2008, 2009. 2010 (závodní tým, tréninky 2x týdně + víkendové soustředění)
 • KADETKY Adellinky - ročníky: 2008, 2009, 2010 (závodní tým, tréninky 2x týdně + víkendové soustředění)
 • JUNIORKY Adelline - ročníky: 2005, 2006, 2007 (závodný tým, tréninky 2x týdně + víkendové soustředění)
 • SENIORKY Adelline - věk 15 let a starší....  (závodní tým, tréninky 2x týdně + víkendové soustředění)

Pracujeme s hůlkou i třásněmi. Prioritní je u nás královská hůlková disciplína, ale třásně a gymnastika je u nás doplňková.

PROČ SI VYBRAT ZROVNA MAŽORETKY?

Za posledních pár let prošly mažoretky velkým vývojem. Klasické uniformy byly nahrazeny kostýmy, podobající se více krasobruslení či latinskoamerickým tancům. Nyní se používají blyštivé látky, elastický materiál aj. Přestalo se tančit na klasickou dechovou hudbu a mažoretky začaly využívat moderních rytmů, ale časté jsou také instrumentální skladby symfonického orchestru nebo jinak poupravené cover verze známých písní hraných na piano, housle aj. 
Klasické mažoretky v dnešní době samozřejmně najdete, ale my jimi tak úplně nejsme. 
Rádi tvoříme tématické choreografie na zajímavou hudbu a každý rok se snažíme přijít s nápaditým kostýmem. 
V tréninku se zaměřujeme především na pohybovou průpravu, tj. základy baletu, v pokročilejším věku i složitější etídy, rytmická cvičení, základní taneční kroky z latiny i národních tanců. 
Gymnastická průprava je také velmi důležitá. Naše mažoretky jí potřebují k tomu, aby byly flexibilní, pružné  a jejich taneční pohyby pak byly ladné a elegantní. Pracujeme také s třásněmi (POMPOM), kde je gymnastika a akrobacie důležitou složkou. 
Jedno z nejdůležitějších zaměření u nás je potom práce s hůlkou, v pokročilejším věku se také věnujeme twrirlingu (složitějším prvkům s hůlkou). Účastníme se pravidelně seminářů s odbornými lektory a v tomto směru se snažíme neustále zdokonalovat, nové věci se pak snažíme předat našim děvčatům. 
Mažoretkový sport se řadí mezi jeden z nejpopulárnějších estetických sportů mezi děvčaty a je dostupný úplně všem. 

CENÍK ŠKOLNÉHO: 
V roce 2017/2018 celkové školné na celý rok činní 2.000,- Kč pro všechny závodní týmy (Babies, kadetinky, kadetky, juniorky, seniorky, mama tým). V ceně jsou zahrnuty veškeré kostýmy, kozačky a týmové oblečení, které dostávají členky vždy v březnu před začátkem soutěží. 
Peníze se vybírají do prosince a částka není rozdělena pololetně. 

SOUROZENECKÉ SLEVY: 
Pokud do souboru chodí sourozenci, můžete využít naší slevu - za druhé dítě platíte jen 1000,- Kč. 

HŮLKY !! 
Nové děti, které k nám příjdou si musí koupit svojí vlastní hůlku - NOVÁ hůlka stojí 260,- Kč, je tu i možnost zakoupit z druhé ruky, která vyjde na 120,- Kč

MIMI PŘÍPRAVKA ADELLINE 

Nezávodní skupina vhodná pro holčičky ve věku od 4 - 7 let. Tréninky probíhají 1x týdně většinou od 16:00 - 17:00 v tělocvičně ZŠ Partyzánská pod vedením zkušených trenérek, bývalích i současných členek Adelline. Při tréninku pedagogický dozor vedoucích souboru Adély a Naďi Vavruškové. 
Náplň tréninků: 
 • jednoduchá rytmická cvičení, zábavné tanečky, seznámení s kamarádkami 
 • cvičení formou hry - protažení, pohybová a gymnastická průprava 
 • jednoduchá manipulace s hůlkou, základní prvky 
 • velmi jednoduchá choreografie bez přesunu ve tvarech, pouze cviky
 • základy správného pochodu, průprava na špičky aj. 

Děvčátka v této skupince se neúčastní soutěží, pouze vystoupení na školních akcích, akademiích aj. Po absolvování roční přípravky, možný posun do závodního týmu. 

V případě zájmu či podrobnějších informací nás neváhejte kontaktovat Kontakt - lze zaslat i předběžnou registraci své holčičky do našeho souboru, najdete ji pod kontakty. Těšíme se na vás. 

O dnech a konkrétních časech vás budeme informovat v nejbližší době. 

BABIES ADELLINE 

Závodní tým Babies Adelline, který se v letošním roce stal MISTREM Čech ve své kategorii a na MČR získal titul I. vícemistryň ČR, příjme mezi sebe nové dětičky. Holčičky ve věku 6 - 8 let (ročníky 2010,2011 max 2012). Tréninky závodních skupin probíhají 2x týdně. Náplň tréninků:

 • rytmické tanečky
 • základy pohybové průpravy a jednoduchá průprava na gymnastiku
 • protahování, flexibilita - postupné zvyšování rozsahů
 • nácvik správného pochodu
 • základy práce s hůlkou, jednoduchý twirling
 • obtížnější choreografie, přesuny tvarů

Účast na postupových i nepostupových soutěžích, MČR atd. 

KADETKY ADELLINKY 

Závodní tým kadetky Adellinky je určen pro děvčata ve věku 8 - 11 let (ročníky 2007, 2008, 2009), které se pravidelně účastní postupových i nepostupových soutěžích. V loňském roce se poprvé skupina kadetek probojovala s velkou formací na Mistrovství Evropy. Společně s námi můžete objevovat nová místa, účastnit se výjezdu do zahraničí, užívat si společné chvíle na víkendových soutěžích, naučit se spát na karimatce či matraci :-) Jsou to skvělé chvíle a zážitky, 
o které nesmíš přijít ! 
Kadetky v letošním roce získaly titul Mistrů kvalifikačního kola, Mistrů Čech a II. vícemistryň ČR s postupem na Mistrovství Evropy. Zatím jeden z největších úspěchů v této kategorii!! 
Aby si se však mohla stát dobrou mažoretkou, musíš něco vydržet. Častější tréninky, obětovat tomu většinu svého času, být statečná a kamarádská, chuť něco nového se naučit a spousta jiných věcí. Náplň tréninku: 

 • rytmické tance, zkouška estetického a scénického tance 
 • pokročilejší základy taneční a gymnastické průpravy
 • obtížnější protahovací cviky, flexibilita, cviky u žebřin 
 • pokročilejší práce s hůlkou, twirling 
 • náročnější choreografie 

Pokud se chceš stát jednou z nás, registruj se formulářem, který je níže uvedený a staň se také kadetkou :-) Kapacita v týmu je OMEZENÁ!! 

JUNIORKY A SENIORKY ADELLINE 

Juniorky a seniorky patří k nejzkušenější skupině celých Adelline. Jsou to nejstarší členky souboru.
 • Juniorky jsou určeny pro dívky ve věku od 11 - 14 let (ročníky 2004, 2005, 2006) 
 • Seniorky jsou určeny pro dívky, které jsou 15 let a starší 

Obě skupiny měly v loňském roce nečekaný úspěch, kdy získaly juniorky titul MISTRŮ ČR a seniorky titul II. vícemistrů ČR s postupem na Mistrovství světa 2016. 
V letošním roce byl otevřen jen tým pro juniorky a ty si z MČR 2017 odvážely titul I. vícemistrů ČR s postupem na ME, kde se dál mohou nominovat na MS 2018. 
Tyto skupiny jsou vhodné pro pokročilejší nebo velmi talentovaná děvčata s pohybovou schránkou. Předchozí zkušenosti, byť jen z tance jsou velkým plusem. Kapacita ve skupině je OMEZENÁ. Tréninky probíhají 2x týdně a jsou spojeny s častými víkendovými soustředěními a tradičním pobytovým zájezdům v rámci JTS a LTS (jarní a letní taneční soustředění). Náplň tréninků:

 • nácvik scénických tanců, vyjádření emocí pomocí hudby 
 • rytmická cvičení s nácvikem obtížnějších baletních prvků
 • gymnastiká průprava s náročnějšími akrobatickými prvky (pouze děvčata s náčiním POM) 
 • těžká práce s náčiním, twirling (spojení hůlky v pohybu s tancem aj.)
 • obtížnější choreografie

V letošní roce dobíráme i do skupiny s třásněmi. Bereme opravdu jen děvčata, která už někdy tančila nebo jsou velmi talentovaná a mají základy gymnastiky (provaz, rozštěp, kotoul vpřed, hvězda). 

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat! 

ZÁVODNÍ RODIČOVSKÝ TÝM 

 !! KAŽDÝ ČTVRTEK OD 17:30 - 18:30 V TĚLOCVIČNĚ ZŠ PARTYZÁNSKÁ !!


Chcete se hýbat? Začít žít zdravě? Potřebujete změnit kolektiv a poznat nové lidi? Máte tu nejlepší příležitost ! :-) Adelline otevírají od září novou skupinu pro RODIČE, ale i NERODIČE jakéhokoli věku. Kteří se chtějí hýbat, udržovat své tělo ve správné kondici, něco nového se naučit, ale především i něco dokázat !!! :-) Rádi bychom v nové soutěžní sezóně 2017 zkusili i choreografii právě ve složení rodičů - DOSPĚLÁKŮ. 

Za poslední dva roky se staly rodičovské týmy v asociaci velkým hitem. Každoročně týmů v této kategorii přibývá a rok od roku jsou choreografie nápaditější, vtipnější, ale také náročnější. Do formací se zapojují různé druhy kroků. Můžete si tak připomenout taneční, kdy se budeme společně učit základy latinsko amerických tanců, klasického javu a charlestonu. Vzhledem k tomu, že je povinné náčiní, budou nás doprovázet třásně neboli pompony :-) Dají se s nimi dělat krásné efekty v podobě vln či obrazců. Půl roku budeme tančit a tvořit choreo se kterou v březnu vyrazíme na první soutěže :-) Nebojte se, není to časově náročné. Během půl roku vás budou čekat pouze tři soutěže a možná nějaké to vystoupení :-) Rodičovské týmy bývají velmi žádané na plesech či jiných společenských akcích :-). No a co se žárlivým manželem? :-) Toho můžete vzít klidně s sebou. Bereme i chlapi :-) 

Pro inspriaci můžete shlédnout dvě videa nejlepších rodičovsých týmů. Podívejte se sami, není to zábava? 

REGISTRUJTE SE DO NAŠEHO TÝMU

Vyplňte všechny údaje a registrute se tak do týmu. Na uvedený email vám budeme zasílat novinky, informace aj. Děkujeme za váš zájem a těšíme se na vás!!