PŘÁTELSTVÍ

Představujeme se

 ADELLINE

Vícemistryně České republiky 2019, Vícemistryně Evropy 2019

Mistryně České republiky 2018, Mistryně Evropy 2018, Mistryně světa 2018

Mistryně Evropy, Vícemistryně Evropy 2017, Vícemistryně ČR 2017

Mistryně České republiky 2016, trojnásobné I. a II. vícemistryě České republiky, II. vícemistryně Evropy

Adelline fungují na Základní škole Partyzánská ve spolupráci s DDM Libertin Česká Lípa.

Pod hlavičkou školy fungují mažoretky již 11 let. Ve spolupráci s DDM Libertin načínají šestý rok. Adelline se dělí na šest závodních i nezávodních týmů. Chodí k nám děvčata a ženy od 3 - 50 let :-) Od září 2020 u nás funguje: MIMI nezávodní přípravka (3 - 6let), závodní Babies Adelline (děvčátka 6 - 8 let), závodní kadetinky Adellinky ml. (7-10 let), závodní kadetky Adellinky (8 - 11 let), závodní juniorky s náčiním POM (11 - 15 let), závodní seniorky (15 a více let). Jak jednotlivé skupiny trénují a fungují, se můžete podívat níže v sekci  Naše týmy

Adelline se každoročně účastní postupových i nepostupových soutěží. Soubor je registrovaný v české mažoretkové asociaci CMA (CZ Majorettes, z.s.), kde působí 4 rokem. Za tu dobu získal soubor několik cenných titulů počínaje mistryněmi Čech a konče Mistryněmi a vícemistryněmi ČR, Evropy a světa. Největší úspěch si Adelline zapsaly při účasti Mistrovství světa v Kapském městě v Jihoafrické republice. 


 


Cvičební metody

PŘEKONEJ SAMA SEBE

Tréninky u nás jsou zaměřeny na komplexní průpravu celého těla. Dbáme na správné a efektivní protažení celého těla, kterou v tréninku nazýváme flexi půlhodinka. Pravidelné cvičení přináší výsledky. Děvčatům se postupně zvyšují rozsahy a samy se pak lehce motivují do dalších hodin. Důležitá je i práce doma - sama na sobě :-)  

V tréninku nechybí ani pohybová průprava, kde se děvčata učí základním tanečním prvkům, včetně klasického tance či latina. Nechybí ani rytmická cvičení, jejichž náročnost se zvyšuje s věkem. Nejstarší děvčata poté zkoušejí i scénické tance, kdy se snaží vyjádřit své pocity právě tancem. Je to jedna z oblíbených částí. Do tance zapojíte celé své tělo a skvěle vás to uvolní.

Základem mažoretkového sportu je pochod, ani na ten v tréninku nezapomínáme. Rády ho kombinujeme s tanečními kroky. Při nácviku pochodu využíváme jednoduchých baletních prvků se zaměřením především na špičky, vytočení kolen, výška pochodu.  

GYMNASTIKA

Velmi oblíbenou činností se u nás stala gymnastika, která probíhá s odbornou trenérkou Hankou Fišerovou. Děvčata si mohou chodit v době dobrovolného tréninku cvičit flexi a naučit se základům gymnastiky (kotoul vpřed, vzad, rameňák, hvězda). V pokročilém stádiu i náročnější akrobatické prvky (přemet vpřed, vzad, hvězda bez rukou, šprajcka, flik, salto vzad aj.)

PRÁCE S HŮLKOU

Práce s hůlkou je velmi náročná, především pro mladší děvčátka. Často se s hůlkou perou a cvičení je nebaví. Máme na to ale malý fígl, ten ale prozrazujeme jen z očí do očí :-) Twirling a samotná příprava práce s hůlkou nám mnohdy zabere i zbytek tréninku a při víkendových či jiných soustředění klidně i půl dne. Výsledky ale stojí za to. Účastníme se s děvčaty seminářů se zahraničními lektory a každý rok se snažíme zdokonalit. Velké poděkování patří Terezce Rejlové, twirlerce a skvělé osobě, která nás do twirlingu zasvětila a naučila základy. 

Nikdy není pozdě začít, stačí jen chtít....

Adelline junior - Svádová Bára
Adelline junior - Svádová Bára
Kroupová Ka
Kroupová Ka

Trávíme spolu i volný čas, jezdíme na jarní a letní soustředění, pořádáme víkendové tréninky, jezdíme na výlety, organizujeme dětské karnevaly, diskotéky, grilujeme. 

Naše akce

JARNÍ A LETNÍ taneční soustředění 

  • Jarní soustředění pořádáme jako přípravu na soutěžní sezónu. Dokončujeme choreografie a zdokonalujeme se v twirlingu, pohybové průpravě a gymnastice. Sdružujeme kolektiv společnými tréninky, soutěžemi a připraveným programem. 
  • Letní soustředění je pestřejší i díky počasí a prostředí kam jezdíme. Většinou zde načíneme nové choraografie na následující sezónu, popřípadě zlepšujeme a trénujeme staré formace, se kterými ještě v září a říjnu soutěžíme. 

Soustředění jsou vždy tematicky zaměřená. Jako např. Mimoni, Alenka v řiši divů, víla Zvonilka, Frozen aj. Pro dívky je připravený program a celotáborová hra, která je nejenom baví, ale zároveň i vzájemně sdružuje. Neděláme rozdíly mezi malým nebo velkým, všechny jsme jedna.   

 

SEZNAMOVACÍ PÁRTY grillování

Seznamovací párty pořádáme vždy v září, poté co u nás proběhne nábor nových členek. Cílem je seznámit se s novými tvářemi, poznat děti i jejich rodiče, užít si zkrátka společně jedno páteční odpoledne. Grilujeme, tančíme, soutěžíme, ale především šerpujeme a slavnostně pasujeme nové holčičky na malé mažoretky :-) 

KARNEVALY, DĚTSKÉ AKCE, HALLOWEEN

Nezapomínáme naše děti bavit a proto každoročně pořádáme Halloween (pro děti formou karnevalu, pro starší dívky s noclehem, noční hrou, soutěžemi aj.), Vánoční ukázkové tréninky spojené s Vánoční besídkou jednotlivých skupin, v únoru dětský karneval, březen je ve znamení Slavnostního zahájení sezóny, kde probíhá premiéra nových choreografií, v dubnu stíháme i čarodějnice a konec května je velkou oslavou naší uplynulé sezóny :-) V červnu nezapomínáme na DEN DĚTÍ.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SEZÓNY

Každoročně pořádaná akce, vždy v březnu, těsně před startem soutěžního kolotoče. Představujeme práci, na které jsme půl roku dřely. Dvouhodinnový program našich mažoretek zatím nikdy nikoho nenudil :-) 

FLEXI + GYMNASTIKA každý čtvrtek od 15:00 - 16:00

V našem novém rozvrhu se objevila i kolonka - Flexi + gymnastika, každý čtvrtek od 15:00 - 16:00 v naší tělocvičně. Jedná se o volnou, dobrovolnou hodinu, která je určena pro všechny členky Adelline. Děvčata jsou rozdělena do dvou skupin - začátečníci a pokročilí. V první půlhodince se však všichni kvalitně protáhnou a rozcvičí. Poté se začátečníci věnují základům, především zpevnění celého těla a jednoduchým gymnastickým prvkům jako je kotoul vpřed, vzad, nácvik na hvězdu, stoj na rukou, svíčka aj. Pokročilý pod odborným dohledem gymnastiky Hanky Fišerové, pracují na složitějších gymnastických a akrobatických prvcích jako je přemet vpřed, vzad, hvězda bez rukou, šprajcka aj. Gymnastika je běh na dlouhou trať a proto nejde vše hned! Ze začátečníků pravidelně posíláme dvě až tři dívky, které se zlepšují již do pokročilých. Aby se ale dívky dostaly do stádia pokročilých, musí zvládat plnynule cviky jako je hvězda, hvězda na jedné ruce, kotoul vpřed a vzad. 

V hodinách se však nebudeme věnovat jen gymnastice, ale také flexi protahování, kterým se snažíme o zvyšování rozsahů. Cviky jsou mnohdy bolestivé a ne každý si v tom najde svou zálibu, ale když se zatnou zuby a cviky budou děvčata dodržovat i doma, výsledky přijdou velmi rychle.

Podívejte se v naší galerii, jak naše nejstarší děvčata postupují. Fotografie, které nám samy zasílají. 


FOTOGALERIE naše akce 

Slavnostní zahájení sezóny mažoretek Adelline 2017. Představení všech závodních i nezávodních týmů, nových formací v nových kostýmech, ukázky z taneční i gymnastické průpravy, promítání videa, zábavná show pro všechny, které činnost mažoretek zajímá :-) 

Mikulášské tréninky, otevřené tréninky pro veřejnost, rodiče, kamarády.... 

Jarní taneční soustředění pro závodní tým kadetek a juniorek ve stylu Willy Wonky v Kytlici. 

Podzimní soustředění 2016

Každoroční seznamovací párty nových i starých členů a jejich rodičů na zahradě školy :-) 

Více fotografií v GALERII.